Cumali Kalıp sevenlerin buluşma noktası...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cumali Kalıp sevenlerin buluşma noktası...

Cumali hocayı tanımak ayrıcalıktır

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Murat Boz:"Tarkan'dan çok şey öğrendim."

YazarMesaj
ezgi_06
Admin
ezgi_06

Murat Boz:"Tarkan'dan çok şey öğrendim." Empty
MesajKonu: Murat Boz:"Tarkan'dan çok şey öğrendim."   Murat Boz:"Tarkan'dan çok şey öğrendim." Icon_minitimePaz Ara. 30, 2007 8:04 pm

Shakira, Tarkan ve Nil Karaibrahimgil gibi isimlere vokal yapan Murat Boz, ‘Aşkı Bulamam Ben’ isimli ilk single’ıyla müzik piyasasına hızlı girdi. Boz, “Tarkan çok mütevazıdır. Bana her şeyi öğretti” dedi.

Herkesin dikkatini megastar Tarkan’ın vokalisti olarak çeken Murat Boz, ilk single albümü ile bu yaza damgasını vuranlar arasına girmeyi başardı. Hepsi grubunun ‘Yalan’ şarkısındaki erkek vokal olarak ünlenen Boz’un, ilk single çalışması ‘Aşkı Bulamam Ben’in söz ve müziğinde yine genç ve başarılı bir isim olan Nil Karaibrahimgil’in imzası var. Single’da ‘Aşkı Bulamam Ben’in yanı sıra, ‘Umrumda Değilsin’ adlı şarkı da yer alıyor. Aranjör olarak Türkiye’nin en başarılı isimlerinden Ozan Çolakoğlu ile çalışan Murat Boz, eylüle doğru çıkaracağı yeni albümümün de heyecanını yaşıyor. Yetenekli sanatçı ile müzik üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

SHAKIRA BENİ İSTEMİŞTİ
* Sizi Tarkan’ın vokalisti olarak tanıdık. Daha sonra Hepsi’nin sevilen şarkısı ‘Yalan’ da, sesinizi duyduk. Biraz geriye gidersek müzikle yolunuz nasıl kesişti?
Müziğe ortaokul yıllarında başladım, o yıllarda Karadeniz Ereğlisi’nde oturuyordum. Müzik yarışmalarına katılıyor, birincilikler alıyordum. Daha sonra müzik hocam beni Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi sınavına hazırladı. Dört sene orada keman ve piyano eğitimi aldım. Daha sonra burslu olarak Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü’ne girdim. Şu an İTÜ Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler’de okuyorum.

* Tarkan’la nasıl tanıştınız?
Tarkan’la 2001 senesinde ‘Karma’ albümü sırasında tanıştım. O dönem ben sık sık Levent’te aranjör bir arkadaşımın stüdyosuna gidiyordum, Ozan Çolakoğlu’nun stüdyosu da oradaydı, ara sıra konuşurduk. Tarkan ‘Karma’yı çıkarmıştı ve vokalistinden memnun değildi. Ozan benimle çalışmak istediğini söyleyince birlikte çalışmaya başladık ve 5 sene çalıştık.

* Tarkan’la çalışmak size neler kattı?
Çok şey kattı, çok büyük bir tecrübeydi benim için. 5 sene boyunca yüzlerce konsere çıktık. Hem o konserler hem de onunla olan ağabey-kardeş ilişkimiz bana çok şey kattı. Tarkan çok mütevazı biridir, paylaşımcıdır, titizdir ve iyi de bir öğretmendir. Bildiği her şeyi öğretir. Stüdyo kayıtlarından röportajlarına kadar her şeyi kapmaya çalıştım. nn Başka kime vokal yaptınız? Bir güzellik yarışması için Türkiye’ye gelen Shakira’ya vokal yaptım. Türkiye’ye geldiğinde adımı duymuş ve beni istemiş. Nil Karaibrahimgil, Hande Yener, Nilüfer, Burcu Güneş, Emel Mütfüoğlu ve Demet Sağıroğlu gibi piyasadaki birçok isimle hem albümlerinde hem de konserlerinde çalışma şansım oldu.

KIŞA DOĞRU YENİ ALBÜM VAR
* ‘Aşkı Bulamam Ben’ ilk single’ınız. Neden albüm yerine single ile çıkmayı tercih ettiniz?
Özellikle bu yaz piyasaya birçok yeni isim katıldı. Kenan Doğulu, Serdar Ortaç, Demet Akalın ve Ajda Pekkan gibi eski sanatçılar yeni albüm çıkardılar. ‘No name’ bir isim olduğum için albümle çıkmak istemedim. Kendimi single ile tanıtmak istedim. İnsanlar beni yaz parçalarımla tanısınlar, kışa doğru da albümüm çıkarmak istedim. MP3′ün ve korsanın patlamış olduğu bu piyasa şartlarında single mantıklı bir şey, bu iş yurtdışında da böyle yürüyor zaten.

* Single’da Nil Karaibrahimgil ile Ozan Çolakoğlu’nun imzası var, böyle başarılı isimlerle yola çıkmayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kendimi çok şanslı buluyorum. Ozan Çolakoğlu, müzikal anlamda benim çalışmak istediğim tek aranjör Türkiye’de. Nil Karaibrahimgil benim hem arkadaşım hem de iş arkadaşım. Nil, ilk kez birine şarkı verdi, o da ben oldum. O da en az benim kadar heyecanlı zaten. Daha önce Nil ile birlikte birçok jingle çalışması yapmıştık zaten. Hep bana söylüyordu zaten bir şarkı yapacağını, albüm neredeyse bitmek üzereydi ama ondan henüz bir şarkı gelmemişti. Sonra bir gün şarkı çıktı, geldim okudum ve albüme aldık.
https://cumalikalipfan.yetkin-forum.com

Murat Boz:"Tarkan'dan çok şey öğrendim."
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-